English

Kolegji refuzon përsëritjen e zgjedhjeve në Kuçovë, Maliqi: Votim alla afrikançe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidati i “Bashkë Fitojmë” për bashkinë Kuçovë, Lefter Maliqi foli për mediat pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor që rrëzoi kërkesën e tyre për përsëritje të zgjedhjeve.

- Advertisement -

“Pas këtij vendimi ta merrnit në pyetje Hajdarin e Kuçovës që s’di të lidhë dy fjalë, i marrë peng, por ky proces dhe ky vendim ishte pak a shumë i njëjti që unë kisha nga burimet e mia nga Rilindja sepse donin që ta shpallnin fitues dhe në vjeshtë me kandidat tjetër për shkallë të formularit të dekriminalizimit të bëjnë zgjedhjet me kandidat tjetër sepse e dinin shumë mirë që me këtë kandidat do të ishte e pamundur. Çfarë t’ju them më?! Unë dola në konkluzionet e mia, votim alla afrikançe ishte në Kuçovë,” – u shpreh Maliqi.

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën e koalicionit Bashkë Fitojmë për përsëritje në procesit zgjedhor në Bashkinë Kuçovë.

BF kërkoi shpalljen e pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve dhe përsëritje të procesit në këtë bashki.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?