English

Kombëtarja për historinë në Euro 2024, nis ndeshja kundër Spanjës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka nisur sfida Shqipëri-Spanjë. Kuqezinjve iu duhen tri pikë për të ëndërruar kalimin në fazën e 1/8, teksa Iberikët janë të kualifikuar si të parët e grupit dhe do bëjnë rotacion në ekip.

- Advertisement -

Si mund të kualifikohet Shqipëria?

Barazim me Spanjën: Humbje e Sllovenisë me dy ose më shumë gola nga Anglia; Disfatë e Serbisë nga Danimarka; Humbje e Çekisë përballë Turqisë; Humbje e Gjeorgjisë me Portugalinë.

-Fitore me Spanjën: Disfatë/Barazim i Sllovenisë; Disfatë/Barazim i Çekisë; Disfatë/Barazim; i Gjeorgjisë.

-Humbje me Spanjën: Shqipëria eliminohet.

Formacionet

Shqipëria: Strakosha, Mitaj, Gjimshiti, Ajeti, Balliu, Asllani, Ramadani, Laçi, Bajrami, Asani, Manaj.

Spanja: Raya, Grimaldo, Laporte, Vivian, Navas, Merino, Zubimendi, Oyarzabal, Olmo, Torrres, Joselu.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?