Konjufca takohet me Pelosin në SHBA, zbardhen detaje nga takimi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari Glauk Konjufca takoi ish-Kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit Amerikan, Nancy Pelosi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, në vazhdën e vizitës së tij zyrtare në SHBA, është pritur në takim nga ish-Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit Amerikan, Nancy Pelosi.

Konjufca dhe kongresistja Pelosi shkëmbyen pikëpamje për zhvillimet në rajon dhe arenën ndërkombëtare, forcimin e bashkëpunimit dypalësh, rëndësinë e avancimit në proceset euroatlantike dhe vazhdimin e mbështetjes së Republikës së Kosovës nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

- Advertisement -

Kreu i Kuvendit të Kosovës nanvizoi se Kosova edhe SHBA-ja ndajnë të njëjtat vlera dhe parime të lirisë e demokracisë dhe se çdo ditë e më tepër po i zgjerojnë fushat e bashkëpunimit të ndërsjellë.

“Kosova dhe populli ynë janë të bekuar që kanë miq kaq të mrekullueshëm dhe përkrahjen e pakursyer të Shteteve të Bashkuara”, theksoi kryetari Konjufca.

Në takim morën pjesë edhe ambasadori i Republikës së Kosovës në Uashington DC, Ilir Dugolli dhe Shefi i Stafit, Ilir Kërçeli.

Vizita e kryetarit të Kuvendit në Uashington do të vazhdojë me takime të tjera në Kongresin Amerikan.

 

LEXO GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×