English

Krerët e partive opozitare tryezë bashkëpunumi, Noka: Bashkimi nevojë kombëtare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Krerët e disa prej partive politike të opozitës u mblodhën këtë të premte në një takim në Tiranë për krijimin e Koalicionit të Opozitës së Bashkuar.

- Advertisement -

I pranishëm në mbldhje deputeti i Ritheemlimit, Flamur Noka, i cili tha se krijimi i këtij koalicioni vjen në respekt të 670 mijë shqiptarëve që në zgjedhjet e vitit 2021 besuan te opozita.

Noka tha se bashkimi i opozitës është një nevojë kombëtare për t’u përballur me maxhorancën, ndaj ai ftoi faktorët opozitarë t’i bashkohen protestës së Rithemelimit më 20 shkurt.

“Krijimi i një fronti të bashkuar opozitar dëshmon se opozita është në lartësinë e kërkuar pas krizës politike, ekonomike dhe shoqërore që po kalon Shqipëria.

Bashkimi i opozitës sot bëhet në përputhje dhe respekt të plotë të votës së 670 mijë shqiptarëve që votuan koalicionin e saj më 25 prill 2021.

-Bashkimi i opozitës është fuqizim i mesazhit për protestën e madhe të 20 shkurtit në Tiranë.

-Bashkimi i opozitës është sinjali për Edi Ramën se ne do t’i përgjigjemi me çdo armë të mosbindjes civile përpjekjeve të tij për të asgjësuar pluralizmin dhe kthyer Shqipërinë në shtet njëpartiak.

-Bashkimi i opozitës u thotë shqiptarëve se kanë gati tashmë një alternativë kundër pushtetit. Bashkimi me ne është e vetmja formë për ta ndaluar Ramën nga asgjësimi i Shqipërisë.

-Bashkimi i opozitës është sot nevojë kombëtare, këtu dhe në diasporë kundër rregjimit të bazuar në krimin, drogën vjedhjen e shqiptareve.

-Bashkimi i opozitës është digë mbrojtëse kundër Ramës dhe kundër shpopullimit dhe varfërimit të mëtejshëm të Shqipërisë”, tha Noka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?