English

Krim i dyfishtë në Lezhë, flet fqinji i viktimave: Nuk kishin konflikte

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një krim brenda familjes ka ndodhur në Lezhë mbrëmjen e së hënës, ku ish-dhëndri ka vrarë me armë zjarri ish-vjehrrin dhe ish-kunatin. Shtetasi Besnik Pjetri qëlloi me breshëri automatiku Pjeter Perjakun dhe Gent Perjakun tek banesa e tyre, për shkak të një konflikti familjar.

- Advertisement -

Korrespondenti i Euronews Albania Teodor Gjerga ka intervistuar një fqinj të familjes, i cili tha se familja e viktimave nuk ka qenë kurrë problematike dhe nuk ka pasur debate me njerëz të tjerë.

Sipas gazetarit, konflikti ka nisur sepse familja e vajzës, nuk lejonte Pjetrin të shihte dy vajzat e tij.

Dy viktimat ishin kthyer dje nga Italia dhe autori po i ruante pikërisht për t’i vrarë.

Sa i takon vendbanimit të ish-gruas së Pjetrit, fqinji tha se nuk është në dijeni për vendbanimin e saj. Dyshimet janë se dhe vajza jeton në Itali bashkë me dy fëmijët.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×