Krimi në familjen në Paskuqan, policia jep detajet nga masakra e kryer nga Dan Hutra

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëdhënësi i Policisë së Shtetit, Gent Mullaj dha një deklaratë për mediat sa i takon krimit në familje në Paskuqan.

Ai zbuloi se të plagosur dhe viktima kanë mbetur shtetaset:

  • Elena Hysa, 35 vjeç: ish-bashkëshortja e autorit (e plagosur)
  • Kujtime Hysa: ish-vjehrra e autorit (e plagosur)
  • Mevlute Hysa, 30 vjeç: motra e ish-bashkëshortes së autorit (viktimë)
  • Hasim Dafku, 30 vjeç: e fejuara e vëllait të ish-bashkëshortes së autorit (viktimë)

Sipas policisë Dan Hutra ka qenë i dënuar më parë edhe për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij, ngjarje e ndodhur në vitin 2007, për të cilën u dënua me 14 vite burg.

- Advertisement -

Së fundmi, Hutra ka qenë i arrestuar më 16 qershor 2022 për dhunë në familje dhe është liruar më 16 shkurt 2023.

Policia bën me dije se autori është shpallur në kërkim dhe lutet çdo qytetarë që mund të ketë informacion të njoftojë menjëherë autoritetet.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

TË FUNDIT

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×