Kryepeshkopi Anastas uron festat: Viti i Ri qoftë paqeprurës dhe shëndetplotë!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos ka uruar shqiptarët për festën e Krishtlindjes. Në mesazhin e tij, Kryepeshkopi shprehet se Kjo Krishtlindje ka nevojë për më shumë paqe dhe fundin e konfliktit në Ukrainë.

“Dëshira e zjarrtë për paqe, ndërkohë që lufta e dhimbshme dhe e papranueshme e Rusisë kundër Ukrainës vazhdon, si dhe shumë konflikte të tjera të armatosura në vende të ndryshme të botës, është kthyer në dhimbje të përditshme, klithmë dhe përgjërim.

Në pamje të parë, e kundërta e paqes mendohet të jetë lufta. Jam i bindur se e kundërta e paqes thellë-thellë është egocentrizmi i cili asgjësohet me anë të fuqisë mistike të dashurisë dhe të përulësisë që zbuloi Perëndinjeriu Krisht, i cili po vjen.

- Advertisement -

Le ta lavdërojmë atë duke kultivuar paqen me veten, me të tjerët dhe me Perëndinë. Le të përpiqemi të jemi bashkëpunëtorë të tij sipas porosisë. Lum paqebërësit se ata do të quhen bij të Perëndisë. Krishtlindje të Bekuara! Viti i Ri qoftë paqeprurës!”

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

TË FUNDIT

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Jani Aliajt nga Tepelena i cili...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×