“Kufomat notonin gjithandej”- Mjekja rrëfen tronditjen nga mbytja e anijes në Itali

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një anije me emigrantë është përmbysur në në Cutro, në zonën e Crotone. Mediat bëjnë me dije se numri i viktimave ka shkuar në 58.

Ky numër pritet të dyfishohet, ndërsa vendngjarja ka qenë traumatizuese për ekipet e shpëtimit. Mjekja Laura De Paoli ka rrëfyer për mediat italiane se kur kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, kishte kufoma gjithandej.

“Kur mbërritëm në vendin e përmbytjes së anijes, pamë kufoma që notonin kudo dhe shpëtuam dy burra që mbanin në krahë një fëmijë. Fatkeqësisht, fëmija kishte vdekur. Të dy që mbajtën fëmijën mundëm t’i shpëtojmë. Ata ishin vëllai dhe daja i djalit. Ne u përpoqëm ta rikthenim, por mushkëritë e tij ishin plot me ujë. Ai ishte 7 vjeç,” – u shpreh mjekja.

- Advertisement -

Anija u nis nga Izmiri i Turqisë disa ditë më parë me emigrantë nga Afganistani, Irani dhe disa vende të tjera dhe u mbyt në mot të stuhishëm në brigjet lindore të Kalabrisë, raportoi Reuters.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

TË FUNDIT

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...

Beleri: Emri i zyrtarit të PD krah Berishës që ka ardhur në burg të më takojë

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e emisionit Now në Euronews Albania, Erla Mëhilli se...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×