Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare.
Këngëtarja me famë botërore kishte pasuri me vlerë prej 250 milionë dollarësh.

Tina vdiq për shkaqe natyrale pasi luftoi me një sëmundje të gjatë, të shoqëruar nga një periudhë e kancerit të zorrëve, presionit të lartë të gjakut dhe transplantit të veshkave.

Vdekja e saj erdhi më pak se gjashtë muaj pasi djali i saj më i vogël, Ronnie Turner, ndërroi jetë tragjikisht më 8 dhjetor 2022 ndërsa djali tjetër i këngëtares Craig Raimond, i cili kreu vetëvrasje në moshën 59-vjeçare. Ndërsa nuk është bërë e ditur se kush do ta trashëgojë pasurinë e saj, supozohet se shumicën, nëse jo të gjithë, do t’ia lërë bashkëshortit të saj prej 10 vitesh.

- Advertisement -

Turner ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet muzikore më të dëgjuar të të gjitha kohërave. Ajo ka fituar 12 çmime Grammy, duke përfshirë tetë çmime konkurruese, tre çmime Grammy Hall of Fame dhe një çmim Grammy Lifetime Achievement.

Turner zotëronte një numër pronash në mbarë botën. Pronat e saj më të shquara ishin një pronë prej 16 hektarësh në Zyrih, Zvicër, dhe një pronë prej 5 hektarësh në Küsnacht, Zvicër. Ajo gjithashtu zotëronte një shtëpi në Los Angeles, Kaliforni dhe një shtëpi në Monte Carlo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Plagosi efektivin e policisë/ Klered Bozhanaj del para gjykatës

Ka nisur seanca për Klered Bozhanajn, 42-vjeçarin që plagosi efektivin e policisë Edlir Alleshi. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen...

Komisionari i Bashkimit Evropian: Marrëdhënia tregtare BE-Kinë, shumë e pabalancuar

Komisionari i Bashkimit Evropian për Tregti, Valdis Dombrovskis, e ka konsideruar marrëdhënien tregtare të bllokut evropian me Kinën si “shumë të pabalancuar”, mirëpo e...

The end| Grabitën mallra me vlerë mbi 700 mijë lekë, arrestohen dy të rinjtë

Dy të rinj janë arrestuar për grabitjen me dhunë të disa ditëve më parë të një personi. Ata morën dy pako me këpucë dhe...

TË FUNDIT

Plagosi efektivin e policisë/ Klered Bozhanaj del para gjykatës

Ka nisur seanca për Klered Bozhanajn, 42-vjeçarin që plagosi efektivin e policisë Edlir Alleshi. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen...

Komisionari i Bashkimit Evropian: Marrëdhënia tregtare BE-Kinë, shumë e pabalancuar

Komisionari i Bashkimit Evropian për Tregti, Valdis Dombrovskis, e ka konsideruar marrëdhënien tregtare të bllokut evropian me Kinën si “shumë të pabalancuar”, mirëpo e...

The end| Grabitën mallra me vlerë mbi 700 mijë lekë, arrestohen dy të rinjtë

Dy të rinj janë arrestuar për grabitjen me dhunë të disa ditëve më parë të një personi. Ata morën dy pako me këpucë dhe...

Transportonin emigrantë të paligjshëm nga India, përfundojnë në pranga dy persona

Dy persona të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga India kundrejt pagesave janë arrestuar këtë të shtunë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi...

SHBA do ta furnizojë Ukrainën me raketa me rreze të gjatë

Presidenti amerikan, Joe Biden, planifikon të dërgojë në Ukrainë raketa me rreze të gjatë, për t’i ndihmuar Kievit në kundërofensivën kundër ushtrisë ruse, kanë...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×