English

Lajçak për Asociacionin: Gjithçka që është nënshkruar duhet të zbatohet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se me kryeministrin Albin Kurti, kanë biseduar për kushtet e tij për themelimin e asociacionit, mirëpo nuk dha një qëndrim rreth tyre.

- Advertisement -

Pas takimit gati dy orësh me Kurtin, Lajçak para gazetarëve, tha se po ashtu kanë diskutuar për planin evropian për dialogun.

Lajçak theksoi se Kosova dhe Serbia duhet të duhet të zbatojnë gjitha marrëveshjet e kaluara, pëfshirë asociacionin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×