English

Lëkundje tërmeti në Korçë, ja sa ishte magnituda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një tërmet ka rënë në juglindje të vendit këtë të premte.

- Advertisement -

Sipas Qendrës Sizmologjike për Evropën dhe Mesdheun (EMSC), magnituda e tërmetit ka qenë 3.5 ballë e shkallë Rihter.

Nga të dhënat paraprake epiqendra e tërmetit ka qenë në një distancë prej 16 km nga qyteti i Korçës.

Ky tërmeti në jiglindje vjen pas lëkundjeve të së enjtes me një magnitudë prej 4.8 ballë që ranë në  veri-perëndim të Ersekës.

 

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?