English

Leonor mbush 18-vjeç, betohet mbretëresha e ardhshme e Spanjës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Princesha Leonor e Spanjës ka mbushur 18 vjeç.

- Advertisement -

Si pasardhwsja e mbretëreshës Letizia dhe mbretit Felipe VI, ajo është gati të bëhet një nga disa mbretëresha evropiane në dekadat e ardhshme.

Në një traditë të nderuar që të kujton ditëlindjen historike të babait të saj në vitin 1986, Princesha Leonor, si trashëgimtare e fronit spanjoll, sot do të betohet solemnisht për besnikëri ndaj Kushtetutës spanjolle.

Pas betimit përpara Cortes Generales,  Princesha e Asturias  do të pajiset me Collar de la Real y Distinguida Orden Española de Carlos III, i njohur gjithashtu si Urdhri Mbretëror dhe i Shquar Spanjoll i Charles III, në një ceremoni të mbajtur në Pallatin Mbretëror të Madridit.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?