Lufta nuk ndalet, 60 bomba mbi Kherson në 24 orët e fundit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rusia dhe Ukraina vazhdojnë përplasjet në vijën e frontit dhe në rajonet e pushtuara. Moska ka bombarduar zonën e re të çliruar të Khersonit mbi 60 herë, ndërsa një auto-bombë që la të plagosur 2 persona në qytetin e pushtuar të Melitopolit është konsideruar nga Kremlini si ‘akt terrorist’.

Ndërkohë, presidenti Zelenski, pas kthimit në Kiev, ka shprehur kënaqësinë e tij për rezultatet e vizitës në Uashington dhe ka deklaruar se do të intensifikojë përpjekjet diplomatike për të tërhequr më shumë vende në kauzën e tij, sidomos në Afrikë, Amerikën Latine dhe Azi.

Gjatë kësaj vizite, Dhoma amerikane e Përfaqësuesve miratoi një draft prej 1.7 trilionë dollarësh.

- Advertisement -

Nga ana e tij, presidenti Putin ka folur sërish për rritjen e përpjekjeve luftarake.

Ai tha se shpreson që plani i tij për prodhimin dhe furnizimin me armatime, trupa dhe pajisje speciale të implementohet tërësisht në vitin 2023.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat i një banke private është hedhur në erë me eksploziv në lagjen Butel të Shkupit në Maqedoninë e Veriut mëngjesin e sotëm. Mediat...

Dëshmoi për rreth një orë në SPAK, Silva Bino: Isha për një punë

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë pranë ISHP-së, Silva Bino, është paraqitur mëngjesin e kësaj të marte në Prokurorinë e Posaçme. Mësohet se ajo ka...

Tabaku takime në Maqedoninë e Veriut për çështjen e integrimit të rajonit

Kryetarja e Komisionit të Çështjeve Europian, Jorida Tabaku, ishte në një vizitë në Maqrdoninë e Veriut për të marrë pjesë në takimin e parë...

TË FUNDIT

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat i një banke private është hedhur në erë me eksploziv në lagjen Butel të Shkupit në Maqedoninë e Veriut mëngjesin e sotëm. Mediat...

Dëshmoi për rreth një orë në SPAK, Silva Bino: Isha për një punë

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë pranë ISHP-së, Silva Bino, është paraqitur mëngjesin e kësaj të marte në Prokurorinë e Posaçme. Mësohet se ajo ka...

Tabaku takime në Maqedoninë e Veriut për çështjen e integrimit të rajonit

Kryetarja e Komisionit të Çështjeve Europian, Jorida Tabaku, ishte në një vizitë në Maqrdoninë e Veriut për të marrë pjesë në takimin e parë...

Deputetja britanike në mbrojtje të Kosovës, kritika SHBA-BE: Po të na ndodhte ne…

Deputetja britanike Alicia Kearns, mbajti një fjalim mbështetës ndaj Kosovës në debatin e zhvilluar në parlamentin britanik mbi situatën në Veri. Kearns, e cila është...

Incidenti vdekjeprurës me trena në Indi, mbi 100 trupa të paidentifikuar

Autoritetet indiane bënë thirrje të vazhdueshme më 6 qershor që familjarët të ndihmojnë në identifikimin e mbi 100 trupave që ende kanë mbetur në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×