English

Lukashenko: Shqetësimet për Luftë III Botërore janë reale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Bjellorusisë Aleksandër Lukashenko ka deklaruar se shqetësimet për nisjen e Luftës së Tretë Botërore janë të vërteta, sepse forca ushtarake është bërë argumenti kryesor i paracaktuar i vendimmarrësve globalë.

- Advertisement -

“Forca ushtarake është bërë përsëri argumenti kryesor i paraqitur nga qendrat vendimmarrëse globale, sikur të mos jetë pasur kurrë miliona humbje në jetë njerëzish nga Lufta e Parë dhe e Dytë Botërore”, tha ai.

“Tani ne jemi përfshirë fjalë për fjalë nga një parandjenjë e një Lufte të Tretë Botërore, e cila është rrëmbyer nga të gjithë. Ka arsye legjitime për shqetësime të tilla”, theksoi presidenti bjellorus.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?