Magazina e përshtatur për kultivim të kanabisit, arrestohen 4 persona

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Katër persona janë arrestuar nga policia në Krujë, pasi kishin përshtatur një magazinë për kultivimin e kanabisit me anë të llambave.

Gjatë operacionit policor të koduar “Çinari”, ranë në pranga shtetasit Gjon Gazulli dhe Gojart Pelivani, të kapur në ambientet e magazinës.

Ndër të arrestuarit, janë edhe dy punonjës të OSHEE-së, Ardian Hysa me detyrë elektricist dhe Lulzim Mançe me detyrë lexues i aparatit matës.

- Advertisement -

Policia ka shpallur në kërkim pronarin e banesës Velidjan Broca dhe dy shtetas të tjerë Dashamir Vathi dhe Ledjan Vathi, vëllezër me njëri-tjetrin.

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan 700 bimë kanabisi, llamba elektrike, aspiratorë dhe pajisje të tjera që shërbenin për kultvimin në ambient të mbyllur.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

TË FUNDIT

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×