English

Manjati i njohur mediatik martohet për herë të pestë në moshën 92-vjeçare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Manjati mediatik Rupert Murdoch ka njoftuar fejesën e tij me partneren e tij Ann Lesley Smith, një ish-oficere policie.

- Advertisement -

Murdoch, 92 vjeç dhe Smith, 66 vjeç, u takuan në shtator në një festë në vreshtin e tij në Kaliforni.

Biznesmeni i tha New York Post, një nga publikimet e tij: “Kisha frikë të dashurohesha, por e dija se kjo do të ishte e fundit. Jam i lumtur”.

Ai u nda me gruan e katërt Jerry Hall vitin e kaluar.

“Për ne të dy është një dhuratë nga Zoti. Ne u takuam shtatorin e kaluar”, tha ajo për New York Post.

“Unë jam e ve prej 14 vjetësh. Ashtu si Rupert, burri im ishte një biznesmen… Kështu që unë flas gjuhën e Rupert. Ne ndajmë të njëjtat bindje”, u shpreh Smith.

Manjati, i cili ka gjashtë fëmijë nga tre martesat e tij të para, shtoi: “Ne të dy po presim me padurim të kalojmë gjysmën e dytë të jetës sonë së bashku”.

Dasma do të bëhet në fund të verës dhe çifti do të kalojë kohën mes Kalifornisë, Montanës, Nju Jorkut dhe Britanisë së Madhe.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?