Mbështetësit e Bashës kanë votuar për kandidatë të ‘Rithemelimit’, thotë Vokshi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi deklaroi se mbështetës të ish-kryedemokratit Lulzim Basha kanë votuar për kandidatë të Komisionit të Rithemelimit, në zgjedhjet e zhvilluara për kryetarë të degëve.

Në emisionin “Now” në “Euronews Albania”, Vokshi tha se kjo ka ndodhur në degën nr.7 në Tiranë.

Sipas saj, persona të cilët kanë mbështetur më parë ish-kryetarin e kësaj dege Lefter Gështenjën i cili tashmë është deputet si dhe Bashën, votuan për kandidatët e Rithemelimit.

- Advertisement -

“Në zgjedhjet e fundit për kryetar të degës 7 kanë marrë pjesë 523 anëtarë. Më 13 qershor dhe 18 dhjetor kanë marrë pjesë diku te 400 anëtarë. Unë kam pare mbështetës që më parë ishin me Lefter Gështenjën dhe Lulzim Bashën. Kanë ardhur, kanë votuar duke legjitimuar duke u bërë pjesë e procesit”, u shpreh deputetja.

Vokshi shtoi se pas zgjedhjeve të pjesshme lokale të 6 marsit ekuilibrat në bazë ka ndryshuar dhe se anëtarësia është më e bashkuar.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari: Edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do ishte territor i Serbisë

Gazetari Albi Xhunga tha në “Now me Erla Mëhillin” se edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do të ishte territor i...

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

TË FUNDIT

Gazetari: Edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do ishte territor i Serbisë

Gazetari Albi Xhunga tha në “Now me Erla Mëhillin” se edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do të ishte territor i...

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

Politikani i opozitës serbe: E njohim Kosovën si shtet të pavarur, Vuçiç kriminel

Politikani i opozitës serbe, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se ata e njohin Kosovën si shtet të pavarur,...

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u shpreh se me...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×