Më 21 dhe 22 dhjetor seancat e fundit plenare, projektligjet që do diskutohen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

21 dhe 22 dhjetori do të jetë një ditë e ngjeshur për parlamentin. Në seancën e fundit plenare për këtë sesion parlamentar, ligjvënësit do të nisin diskutimet në orën 15:00 të së mërkurës për t’i vijuar ato edhe ditën e enjte.

Në rendin e ditës janë 12 projektligje, 2 akte normative dhe 4 projektvendime.

Ndër projektligjet që pritet të diskutohen janë për policinë bashkiake, dekoratat dhe titujt e nderit e kodin rrugor.

- Advertisement -

Për t’u votuar është edhe marrëveshja e huas për projektin e ndërtimit të rrugës, tiranë-qafë plloçë dhe marrëveshja për zbatimin e asistencës financiare të Bashkimit Europian në Shqipëri, në kuadër të IPARD III.

Në këtë seancë të fundit pritet të zgjidhet edhe avokati i popullit dhe drejtuesi i Autoritetit për Informimin mbi Dokumentet e Ish-Sigurimit të shtetit.

Pas pushimeve të fundvitit, jeta parlamentare pritet të rikthehet javën e tretë të janarit, në sesionin e ri parlamentar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kapet brenda ‘shtëpisë së barit’ në Britani, 2 vite burg për 28-vjeçarin shqiptar

Shqiptari Ardjan Bashkurti është arrestuar në Britani pasi gjurmët e tij të gishtave u gjetën në një ‘shtëpi bari’ ku rriteshin qindra bimë. 28-vjeçari shqiptar...

Borrell: Do të ndjekim nga afër zbatimin e marrëveshjes së Ohrit

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell deklaroi e marrëveshja e Ohrit duhet të zbatohet në tërësi nga Kosova dhe Serbia. Borrell, para samitit...

Kush do përfaqësojë PD-në në zgjedhje? KAS jep vendimin për ankimimin e Berishës

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar kërkesën e bërë nga përfqësuesit ligjor të ish-kryeministri Berisha, për të çregjistruar nga zgjedhjet Partinë...

TË FUNDIT

Kapet brenda ‘shtëpisë së barit’ në Britani, 2 vite burg për 28-vjeçarin shqiptar

Shqiptari Ardjan Bashkurti është arrestuar në Britani pasi gjurmët e tij të gishtave u gjetën në një ‘shtëpi bari’ ku rriteshin qindra bimë. 28-vjeçari shqiptar...

Borrell: Do të ndjekim nga afër zbatimin e marrëveshjes së Ohrit

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell deklaroi e marrëveshja e Ohrit duhet të zbatohet në tërësi nga Kosova dhe Serbia. Borrell, para samitit...

Kush do përfaqësojë PD-në në zgjedhje? KAS jep vendimin për ankimimin e Berishës

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar kërkesën e bërë nga përfqësuesit ligjor të ish-kryeministri Berisha, për të çregjistruar nga zgjedhjet Partinë...

Presidenti i Austrisë vizitë dy ditore në Shqipëri, zbardhet agjenda

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen do të zhvillojë një vizitë shtetërore në Shqipëri me ftesë të Presidentit të Republikës, Bajram Begaj, në...

Nis seanca për Mediun, ish-ministri mungon në GJKKO. Kërkesat e SPAK dhe avokatëve

Nis seanca në Gjykatën e Posaçme për ish-ministrin e Mbrojtes Farmir Mediu. Mediu nuk ka ardhur dhe do të përfaqësohet nga avokatët Ardian Visha dhe...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×