“Më përgjoi Obama”- Haklaj paralajmëron Berishën: Do ta merrni vesh shumë shpejt

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Azgan Haklaj komentoi këtë të martë në Euroneës Albania deklaratat e ish-kryeministrit Berisha se e ka përgjuar Obama.

Haklaj tha se Berisha është një politikan që i paraprin ngjarjeve që do të ndodhin. Ai shtoi se përgjimet mund të publikohen shumë shpejt, çka do të tregojë që investigimi amerikan ndaj Berishës ka filluar qysh herët.

“Berisha tha më ka përgjuar Obama. Berisha u paraprin ngjarjeve. Do ta shohim dhe ngjarjen e Obamës shumë shpejt. Nëse Berishën e ka përgjuar Obama do të thotë që Berisha ka qenë në investigim qysh herët. Prandaj nuk ka qenë rastësi shpallja non grata. Dy drejtëza paralele nuk bëhen dot rreth, Berisha përpiqet ta ekuivalentojë shpalljen non grata që është bërë ndaj tij me komplotin që është bërë ndaj PD-së. Janë dy procedura krejt të ndryshme, nuk mundet një zyrtar i FBI-së të ndikojë në shpalljen non grata të një personi”, tha Haklaj.

- Advertisement -

 

LEXO GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...

Granata dore e armë zjarri, detaje nga sulmi në Veri ku mbeti i vrarë 1 polic

Në orët e para të mëngjesit të së dielës është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Lajmi është...

TË FUNDIT

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...

Granata dore e armë zjarri, detaje nga sulmi në Veri ku mbeti i vrarë 1 polic

Në orët e para të mëngjesit të së dielës është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Lajmi është...

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×