English

Megaoperacioni| Zbulohen 6065 bimë kanabis në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në kadër të megaoperacionit kombëtar anticannabis të koduar “Territor i Pastër” janë zbuluar dhe asgjësuar 6065 bimë kanabis në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë.

- Advertisement -

Në një njoftim për shtyp Policia e Shtetit bën me dije së se janë identifikuar 4 autorë të kultivimit të bimëve narkotike në Selenicë dhe janë proceduar penalisht 2 kryepleq fshatrash dhe 2 inspektorë pyjesh për ‘shpërdorim detyre’ dhe ‘moskallëzim krimi’.

Policia njofton se operacioni ka bërë të mundur zbulimin e disa rasteve të tjera të kultivimit të bimëve narkotike dhe se kontrollet intensive kanë bërë të mundur evidentimin dhe goditjen e tentativave për kultivim të bimëve narkotike.

Njoftimi i Policisë:

Policia e Shtetit/Vijon megaoperacioni kombëtar anticannabis i koduar “Territor i pastër”.

Kontrolle intensive në të gjithë territorin e vendit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e tentativave për kultivim të bimëve narkotike.

Si rezultat i kontrolleve, gjenden në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë, dhe asgjësohen 6065 bimë cannabisi.

Identifikohen 4 autorë të kultivimit të bimëve narkotike në Selenicë. Procedohen penalisht 2 kryepleq fshatrash dhe 2 inspektorë pyjesh, për shpërdorim detyre dhe për moskallëzim krimi.

Gjatë kontrolleve të kryera me mbështetjen e inteligjencës policore, në vijim të megaoperacionit mbarëkombëtar të koduar “Territor i pastër”, janë goditur disa raste të tjera të kultivimit të bimëve narkotike, konkretisht:

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?