Komisioni evropian

Komisioni Europian thyen heshtjen për arrestimin dhe burgosjen e Fredi Belerit

Komisioni Europian ka thyer heshtjen për çështjen e arrestimit dhe burgosjes së Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, i akuzuar...

Komisioni Evropian përshëndet nënshkrimin e liberalizimit të vizave për Kosovën

Komisioni Evropian ka përshëndetur nënshkrimin e vendimit për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës nga ana e Parlamentit Evropian dhe...

BE-ja miraton ilaçin për të parandaluar bronkitin tek fëmijët

Komisioni Evropian sapo ka miratuar një trajtim të ri për parandalimin e një virusi të zakonshëm dhe shumë ngjitës që shkakton...

Këtë fundjavë ndërrohet ora, akrepat shkojnë një orë pas

Këtë fundjavë ora do të kthehet pas në kontinent, në kuadër të masave vjetore të kursimit. Por në 2018-n Komisioni Evropian...

KE propozon pezullimin e marrëveshjes për lehtësimin e vizave me Rusinë

Pavarësisht se nuk ka pasur gatishmëri nga të gjitha shtetet anëtare të bllokut për të ndalur dhënien e vizave për qytetarët...

Komisioni Europian: Borxhi publik është rritur

Komisioni Europian thotë se borxhi publik në Shqipëri arriti në 82.7% të Prodhimit të Brendshëm Bruto në qershor. Ky është nivel...

Komisioni Evropian denoncon Hungarinë për sulm ndaj komunitetit LGBTI

Komisioni Evropian ka denoncuar Hungarinë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë në lidhje me të ashtuquajturin akti i mbrojtjes së fëmijëve, që...

BE pezullon rregullat e borxhit për shkak të pasigurisë ekonomike

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri...

KE: Ata që ikin nga bombat e Putinit janë të mirëpritur në Evropë

Komisioni Evropian (KE) ka propozuar aktivizimin e Direktivës për Mbrojtjen e Përkohshme, në mënyrë që të ofrojë ndihmë të shpejtë dhe...

Korrupsioni dhe pagërrjedhja, shqetësimet kryesore të KE-së

Korrupsioni në nivele të larta, rrjedhja masive e të dhënave të qytetarëve dhe agjencitë e krijuara së fundmi janë shqetësimet kryesore...