Merr flakë trageti në Filipine, 31 viktima, shumë prej tyre të mbytur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një traget në Filipine mori flakë dhe të paktën 31 persona humbën jetën, tha sot guvernatori i provincës.

Brenda mjetit lundrues ishin 250 persona, pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit.

Fillimisht u raportua se të paktën 12 persona kishin vdekur dhe më pas trupat e 18 personave të tjerë u gjetën në kabinat e anijes së djegur.

- Advertisement -

Shumë prej atyre që shpëtuan u hodhën nga trageti në panik nga intensiteti i zjarrit dhe u tërhoqën nga roja bregdetare, marina, një traget tjetër dhe një peshkatar lokal, tha guvernatori i provincës Basilan Jim Hataman, raportoi AP.

Guvernatori shtoi se shumica e njerëzve në bordin e MV Lady Mary Joy 3 u shpëtuan gjatë natës.

Tre fëmijë ishin në mesin e të vdekurve dhe të paktën 23 pasagjerë u plagosën dhe u dërguan në spitale, shtoi guvernatori.

Shumica e viktimave u mbytën dhe më vonë u gjetën në det, thanë zyrtarët.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...

TË FUNDIT

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...

Beleri: Emri i zyrtarit të PD krah Berishës që ka ardhur në burg të më takojë

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e emisionit Now në Euronews Albania, Erla Mëhilli se...

Betimi/Beleri flet nga burgu: Si e dha Rama 4 muaj më parë vendimin e sotëm të GJKKO

Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, ka folur nga burgu për emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, pas rrëzimit...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×