English

Messi i padëshiruar në Hong Kong, tifozët akuzojnë argjentinasin si hipokrit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Lionel Messi nuk duhet të kthehet në Hong Kong. Gënjeshtrat dhe hipokrizia e tij janë të shpifura”, – kështu deklaroi deputetja vendas Regina IP.

- Advertisement -

Ndërsa gazeta shtetërore “Global Times” akuzoi argjentinasin dhe Inter Miami-n për motive politike që nuk e lejuan të zbriste në fushë në miqësoren në Hong Kong.

Gjithçka erdhi pas aktivizimit të argjentinasit ndaj japonezëve të Vissel Kobe, vetëm 3 ditë pas qëndrimit për 90’ në stol në territorin kinez. 38.000 tifozët në “Hong Kong Stadium” vërshëllyen kampionin e botës dhe kërkuan dëmshpërblimin e biletave që kushtuan 624 dollarë.

Sekretari për kulturën në vend, Kevin Yeung tha se Inter Miami kishte njoftuar organizatorët për mungesën e Messi-t në fushë vetëm 10’ e fundit të ndeshjes. Ndërsa shefi i territorit autonom, John Lee, ekstremisht i zhgënjyer, kërkoi shpjegime për mungesën e papritur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?