English

Messi kalon në avantazh Argjentinën përballë Kroacisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Argjentina ka kaluar në epërsi në përballjen me Kroacinë, e vlefshme për gjysmëfinalen e Botërorit “Katar 2022”.

- Advertisement -

Lionel Messi i ka dhënë avantazhin argjentinasve, pas goditjes së saktë të penalltisë në minutën e 34.

Portieri i kroatëve Dominik Livakoviç bëri një ndërhyrje të gabuar në mbrojtje dhe arbitri akordoi penallti.

Messi ekzekutoi në mënyrë perfekte 11 metërshin, duke mos i dhënë asnjë shans Livakoviçit.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×