Trajneri i Marokut: Duam të fitojmë Kupën e Botës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me kalimin në gjysmëfinale të Botërorit, lojtarët e Marokut arritën suksesin më të madh, jo vetëm për vendin e tyre, por edhe për futbollin afrikan në përgjithësi. Megjithatë, ata nuk duan të ndalen me kaq.

Trajneri Walid Radragui pohon se ka shumë respekt për përzgjedhjen franceze, por se beson se skuadra e tij mund të triumfojë në gjysmëfinalen e nesërme dhe të fitojë Kupën e Botës, shkruan Euronews Serbia.

“Ne po luajmë kundër kampionit aktual të botës, kundër lojtarëve më të mirë në botë të udhëhequr nga trajneri më i mirë në botë, por nuk po dorëzohemi. Këtë nuk e kemi bërë kurrë dhe nuk do ta bëjmë tani.

- Advertisement -

Më quani të çmendur, por ne duam të fitojmë Botërorin. Kështu hyjmë në këtë ndeshje, me dëshirën për të fituar. Të gjithë lojtarët janë gati, arritëm të rikuperohemi dhe mezi presim të dalim në fushë”, theksoi ai.

Mënyra se si po luan Maroku gjatë këtij Botërori nuk është më e bukura për t’u parë dhe për këtë është i vetëdijshëm Radragui, por ai sqaron se në Botëror nuk gjykohet loja e bukur dhe ka rëndësi vetëm rezultati përfundimtar.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

TË FUNDIT

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×