English

Ministri i Mbrojtjes së Izraelit: Akoma nuk ka mbaruar, të qëndrojmë vigjilentë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Mbrojtjes i Izraelit, Yoav Gallant tha se ai ka përfunduar një vlerësim të situatës operacionale me zyrtarë të lartë në institucionin e mbrojtjes të Izraelit.

- Advertisement -

“Së bashku me Shtetet e Bashkuara dhe partnerë shtesë, ne arritëm të mbronim territorin e shtetit të Izraelit. U shkaktuan shumë pak dëme, ky është rezultat i operacioneve mbresëlënëse të IDF,” tha ai.

“Fushata nuk ka përfunduar ende, ne duhet të qëndrojmë vigjilent dhe të vëmendshëm ndaj udhëzimeve të publikuara nga Komanda e IDF dhe Homefront. Ne duhet të jemi të përgatitur për çdo skenar. Duke thënë këtë, ne kemi penguar valën më të rëndësishme të sulmit, dhe ne e bëmë këtë me sukses”,-shtoi ai.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?