English

Ministria e Shëndetësisë në Gaza: 107 palestinezë janë vrarë në 24 orët e fundit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 27 mijë e 238 palestinezë janë vrarë dhe 66 mijë e 425 të tjerë janë plagosur, që nga 7 tetori, tha Ministria e Shëndetësisë në Gaza.

- Advertisement -

Kjo ministri tha se nga sulmet izraelite 107 palestinezë janë vrarë në 24 orët e fundit – shifër kjo e përfshirë në numrin total të të vrarëve.

Në shifrat e publikuara Ministria e cila drejtohet nga Hamasi, nuk bën dallim mes luftëtarëve dhe joluftëtarëve, raporton The Guardian.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?