English

Ministria e Shëndetësisë: Numri i palestinezëve të vdekur në Gaza tejkalon 25,000

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Më shumë se 25,000 palestinezë janë vrarë në Gaza që nga 7 tetori, tha të dielën Ministria e Shëndetësisë e kontrolluar nga Hamasi.

- Advertisement -

Numri i fundit përfshin 178 njerëz të vrarë dhe 293 të plagosur në 24 orët e fundit, duke e çuar totalin në 25,105 të vrarë dhe 62,681 të plagosur në të gjithë rripin gjatë luftës së vazhdueshme Izrael-Hamas.

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (IDF) thanë të dielën se aktivitetet ushtarake në Rripin e Gazës po vazhdonin, me “dhjetëra terroristë të eliminuar dhe sasi të mëdha armësh të vendosura”.

Sipas një përditësimi operacional, snajperët e IDF në bashkëpunim me Forcën Ajrore Izraelite (IAF) “eliminuan një numër terroristësh” në Khan Younis në jug të Gazës, ndërsa trupat gjithashtu “eliminuan 15 terroristë” në Daraj Tuffah në pjesën veriore të Gazës. territori.

Në një përditësim të dielën në mëngjes, IDF tha se një ushtar shtesë ishte vrarë në luftime, duke e çuar numrin e të vdekurve ushtarakë të Izraelit në 195 që kur filloi pushtimi tokësor i Izraelit në Gaza.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?