English

Momenti kur 5-vjeçarja palestineze sheh motrën e vogël gjallë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy motra palestineze janë ribashkuar në Rafah, në jug të Gazës.

- Advertisement -

Julia, një vogëlushe 18 muajshe, u nxor nga rrënojat e një ndërtese të shkatërruar dhe u dërgua me urgjencë në spitalin El-Najar.

Motra e saj, Joury pesëvjeçare, gjithashtu u shpëtua nga rrënojat dhe ishte në spital duke u trajtuar për plagët e saj.

“Motra ime, e dashura ime,” qau Joury në momentin që kuptoi se motra e saj kishte shpëtuar.

Të dyja ishin me familjen e tyre duke ngrënë drekë kur ndërtesa pranë tyre u bombardua, duke shkatërruar shtëpinë në të cilën ndodheshin, tha xhaxhai i vajzave.

Vajzat u trajtuan për lëndime në kokë dhe mbetën të frikësuara dhe të traumatizuara, shtoi xhaxhai i tyre.

Më vonë ata u larguan nga spitali me familjen e tyre.

Shikoni videon

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?