Mori peng vajzën 9-vjeçare, autori “i bën gropën vetes”, dërgon letër te familja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një vajzë e zhdukur është gjetur e pasi policia përdori gjurmët e gishtërinjve të mbetura në kërkesën e shpërblimit që pengamrrësi i kishte dërguar familjes së saj.

Charlotte Sena, 9 vjeç, u zhduk të shtunën teksa po ngiste biçikletën e saj në shtetin e Nju Jorkut. Për 48 orë ajo u kërkua nga qindra njerëz.

Deri sa në letrën ku kërkohej shpërblimi policia zbuloi gjurmët e gishtave të të dyshuarit.

- Advertisement -

Policia e identifikoi të dyshuarin pasi printimi ishte në bazën e të dhënave të tyre dhe lidhej me një incident ku autori kishte qenë në gjendje të dehur nga viti 1999.

Ai u gjet në një pronë në pronësi të nënës së tij dhe u arrestua.

“Pas njëfarë rezistence, i dyshuari u arrestua dhe menjëherë vajza e vogël u gjet në një kabin”, tha guvernatorja e Nju Jorkut Kathy Hochul në një konferencë për shtyp të hënën mbrëma.

“Ajo e dinte se po shpëtohej. Ajo e dinte se ishte në duar të sigurta”,-tha gurvernatorja për vajzën e vogel.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

Protestat e opozitës, Lela: Nuk i është vënë zjarri Kuvendit, është një shkëndijë

Drejtori i Komunikimit në PD, Alfred Lela është përplasur me deputeten socialiste Pranvera Resulaj lidhur me aksionin opozitar. I ftuar në Now me Erla Mëhillin...

TË FUNDIT

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

Protestat e opozitës, Lela: Nuk i është vënë zjarri Kuvendit, është një shkëndijë

Drejtori i Komunikimit në PD, Alfred Lela është përplasur me deputeten socialiste Pranvera Resulaj lidhur me aksionin opozitar. I ftuar në Now me Erla Mëhillin...

Arian Çani zbulon skenarin: Rama po bën atë që duhet, do të “rrokullisej” nëse…

Gazetari Arian Çani tha në “Now me Erla Mëhillin”, se në situatën ku ndodhet kuvendi kryeministri Rama nuk mund të tërhiqet. Ai tha se në...

“Berisha ‘non grata’ i bie Ramës me flamurin e SHBA”-Çani: Doktori të takojë Putinin

Gazetari dhe moderatori Arian Çani është shprehur se nuk bën sens që ish-kryeministri Sali Berisha, i cili është shpallur “non grata” nga SHBA dhe...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×