Moti i keq në vend, shtyhet lundrimi i tragetit të linjës Durrës-Bari

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Autoriteti Portual i Durrësit ka njoftuar se si pasojë e motit të paqëndrueshëm që ka përfshirë rajonin e Adriatikut do të shtyhet lundrimi i tragetit të linjës Durrës-Bari.

“Trageti “Rigel VII” do ta shtyjë lundrimin drejt Barit për në orën 8:00 të mëngjesit të nesërm, dt.18.1.2023 (imbarkimi i pasagjerëve do të bëhet mbrëmjen e sotme). Trageti “GNV Blu” anulon lundrimin drejt Barit dhe rikthehet në linjë ditën e nesërme”, thuhet në njoftim.

Si pasojë  e motit të keq janë anuluar nisjet e trageteve edhe nga Bari për Durrës me tragetin “AF MARINA” dhe nga Ankona për Durrës me tragetin “AF CLAUDIA”.

- Advertisement -

Ndërsa kompania “Venturis Ferries” bën të ditur se trageti “Rigel III” do të niset nga Bari në orën 8:00 të ditës së nesërme, dt.18.1.2023.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

TË FUNDIT

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

“T’i fusin një shpullë gruas, nuk është problem për shqiptarët”-avokat Alimadhi

Avokati Gentian Alimadhi  tha për “Good Morning Albanians” se duke punuar si avokat në Itali si është hasur me raste të ndryshme të dhunës...

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×