English

Napoli ‘blindon’ kreun, 8 fitore radhazi në kampionat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Napoli vijon formën e jashtëzakonshme në kampionat ku ende nuk ka pësuar asnjë humbje në 12 javë të luajtura.

- Advertisement -

Në ndeshjen e fundit mposhtën Sasuolon me rezultatin e thellë 4-0, duke mos hasur asnjë pengesë. Skuadra e Spaletit ka 10 fitore dhe 2 barazime me 30 gola të shënuar dhe vetëm 9 të pësuar.

Atalanta po ashtu mori një fitore ndaj Empolit si udhëtuese me rezultatin 0-2, ndërkaq dështimi i fundjavës ishte Milanit.

Kuqezinjtë nuk mundën të marrin pikë në Torino, ku u gjetën në disavantazh me dy gola që në pjesën e parë. Rivalët e Interit regjistruan fitoren e 4-të radhazi dhe renditen në vendin e pestë.

Juventusi aktualisht ka mbrojtjen më të mirë në Serinë A me 7 gola të marrë, teksa triumfoi minimalisht ndaj Leçes. Lacio-Salernitana ishte një nga ndeshjet më interesante, ku lacialët u mposhtën me kthim rezultati nga miqtë.

Pjesa e parë u mbyll 1-0, ndërkohë komplet takimi u ndal në shifrat 1-3. Javën e ardhshme spikasin disa përballje interesante si derbi Roma-Lacio, Juventus-Inter apo Atalanta-Napoli.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×