English

Napoli ‘nis’ shkëputjen, Juventusi barazon me Atalantën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Napoli ka rrëmbyer një tjetër fitore në kampionatin Italian duke e thelluar në 12 pikë diferencën me vendin e dytë. TË besuarit e Spaletit morën një fitore të lehtë në transfertë përballë Salernitanës me rezultatin 2-0. Golat u shënuan nga Di Lorenco dhe i përhershmi Osimhen i cili shkon në kuotën e 13 golave të shënuar në kampionat.

- Advertisement -

Roma e Zhoze Murinjos regjistroi fitoren e dytë radhazi, ndërsa në 5 ndeshjet e fundit nuk ka asnjë humbje. El Sharaui dhe Abraham ishin shënuesit për kryeqytetasit, të cilët nuk hasën pengesa përballë Specias. Torino dhe Verona po ashtu arritën të marrin nga 3 pikë në javën e 19 të Serisë A, megjithëse veronezët vijojnë të mbeten në vorbullën e rënies nga kategoria.

Juventusi i goditur psikologjikisht pas vendimit të gjykatës për heqjen e 15 pikëve, nuk ka shkuar më tepër se një barazim ndaj Atalantës. Pjesa e parë u mbyll në favor të bardhezinjve, 2-1, teksa me nisjen e të dytës, bergamaskët sollën baraspeshën e përkohshme. Lukman kaloi në epërsi Atalantën, teksa Danilo realizoi në barazimin përfundimtar. Aktualisht Juventusi renditet në vendin e 9të me 23 pikë, ndërsa Atalanta e 5-ta me 35 pikë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×