English

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare, motra e madhe e Donald Trump

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Maryanne Trump Barry, motra më e madhe e ish-presidentit Donald Trump dhe një ish-gjyqtare federale, ka vdekur në moshën 86-vjeçare.

- Advertisement -

Trump Barry vdiq në shtëpinë e saj në Manhattan dhe u gjet herët në mëngjes të hënën.

Departamenti i Policisë së qytetit të Nju Jorkut tha se një grua 86-vjeçare u gjet pa ndjenja dhe nuk reagonte brenda dhomës së gjumit të një apartamenti në Fifth Avenue dhe më vonë u konfirmua e vdekur. Një hetim ishte në vazhdim dhe identiteti i saj nuk u bë i ditur, tha departamenti.

Trump Barry u emërua në vitin 1983 nga presidenti i atëhershëm Ronald Reagan për të qenë gjyqtare në Gjykatën e Qarkut të Nju Xhersit në SHBA dhe më vonë u bë gjyqtare e gjykatës federale të apelit. Ajo doli në pension në vitin 2019.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?