Ndeshja e dytë e Botërorit “Katar 2022”, Anglia dhe Irani përballen për herë të parë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot në orën 14:00 do të zhvillohet ndeshja e dytë e Botërorit “Katar 2022”, ku Anglia do të përballet me Iranin.

Të dyja ekipet do të ndeshen për herë të parë, teksa ndodhen në Grupin A së bashku me Ekuadorin dhe Katarin.

Sipas Sky Sports, “Tre Luanët” do të luajnë me skemën 4-3-3, ku pritet që nga minuta e parë të aktivizohet dhe ylli i Borusia Dortmundit, Jude Bellingam.

- Advertisement -

Botërori “Katar 2022” startoi ditën e djeshme me përballjen Katar-Ekuador, ndeshje e fituar nga amerikano-latinët me rezultatin 0-2.

Golat për ekuadorianët u shënuan nga Valencia në minutat 16 dhe 31. Me këtë humbje, Katari bëhet vendi i parë mikëpritës i Kupës së Botës që humb ndeshjen hapëse.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

TË FUNDIT

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

Vritet me dy plumba në kokë shqiptari në Greqi (Emri)

Thimi Roland Droboniku alias Thimi Roland Prifti është qëlluar me dy plumba në kokë mbrëmjen e së enjtes në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Zyrtari i PD: Ku gaboi Greqia me çështjen e Belerit

Kreu i FRPD, Besard Xhaferri tha në “Now me Erla Mëhillin” se në çështjen Beleri ka ndërhyrje politike, pasi betimi i tij duhet të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×