English

Në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, kapet 31-vjeçari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 31-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet amerikane për trafikim të lëndëve narkotike është kapur nga policia.

- Advertisement -

Rasti lidhet me ekzekutimin e dy urdhër arresteve të lëshuara nga dy gjykata të ndryshme në SHBA.

Shtetasi me kombësi indiane u arrestua në Rinas.

Policia e Shtetit, në bashkëpunim me Ministrinë e Drejtësisë dhe Prokurorinë e Përgjithshme, është duke punuar për ekstradimin e këtij shtetasi drejt SHBA-së.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?