Nisma “Thurje” në zgjedhjet lokale, Shabani sulmon Bashën dhe Veliajn

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Endri Shabani, kryetar i nismës “Thurje” bëri me dije se do të bëhen pjesë e garës në zgjedhjet lokale më 14 maj, datë e dekretuar nga presidenti pak ditë më parë.

Ai solli në vëmendje se si Tirana është shpërfytyruar dhe nuk njihet më.

“Nuk kemi ndërmend të presim më. 32 vjet janë boll,” – tha Shabani.

- Advertisement -

Kreu i “Thurjes” shtoi se kryeqyteti është bërë i pajetueshëm për brezin dhe se shtimi i ndërtimeve nuk i shërben askujt. Sipas tij nuk ka më një opsion zgjedhje midis të majtës dhe të djathtës.

“Meqë keni kamerat këtu, ju ftoj të shikoni nëse mund të gjeni tramvajin e parë që u ndërtua nga delfini i Berishës në 2011-tën, shikoni se mos ndoshta gjeni dhe tramvajin e dytë që u ndërtua nga delfini i Ramës në 2015-tën, se helbete, në 30 vjet vetëm realitet virtual 3D na kanë ofruar,” – u shpreh Shabani.

Për zgjedhjet lokale ka pasur një marrëveshje mes Partisë Demokratike dhe Partisë së Lirisë për një kandidat të përbashkët në zgjedhje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

TË FUNDIT

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×