“Njerëzit digjeshin”- Rrëfimi i ndjerë i 19-vjeçares: Si arrita të dilja nga treni

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vassiliki dhe partneri i saj Stelios ishin në trenin e udhëtarëve që u përplas në afërsi të Larisës me një tren mallrash.

Studentja e re e fizioterapisë shpëtoi mrekullisht bashkë me të dashurin e saj teksa ishin ulur në mensën e trenit kur ndodhi përplasja tragjike.

- Advertisement -

“Tani jam mirë, dje dola nga spitali. Në momentin e përplasjes ishim pikërisht përballë mensës, në sediljet e para. Para përplasjes gjithçka ishte e qetë, në mensë kishte shumë njerëz, në një moment u dëgjua një zhurmë. Gjithçka u bë e zezë,” – tregoi ajo.

“Menjëherë u ngrita dhe thirra partnerin tim, e pashë pranë meje, u mbajtëm fort dhe pamë se ishte krijuar një vrimë, nuk e di nëse ishte shkrirë dyshemeja, por përfituam dhe zbritëm që andej”, tha 19-vjeçarja e cila pasi ka dalë me partnerin ka telefonuar të atin nga një telefon që ka gjetur rastësisht.

“Njerëzit digjeshin, binin nga vagonët dhe dolën edhe njerëz që ishin mirë. Na dhanë një batanije. Më në fund, kur u qetësuam pak, u ulëm, duke besuar se do të vdisnim dhe këto ishin momentet tona të fundit në Tokë. I thosha Stelios të largohej, pashë një rrugë dhe i thosha të ikte që andej,” – rrëfeu Vassiliki për mediat greke.

Në fund të përshkrimit të saj tronditës e reja shtoi: “Skena që më emocionoi më shumë është kur zbritëm nga vagoni dhe kishim nevojë për ujë, i kërkuam njëri-tjetrit ujë. Në një moment pamë dy fëmijë dhe njëri ishte i përkulur dhe duke u lagur. I kërkuam ujë por na thanë që njëri urinon nga tjetri për të pastruar fytyrën. Aty kuptova se nuk kemi asnjë shpresë ”.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

TË FUNDIT

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

Mesazhet në Kongresin e PS për 21 janarin, Klosi: Kam qenë në bulevard, secili…

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi tha në emisionin Review në Euronews Albania se 21 janari është një ngjarje që ka shenjuar PS. Ai...

Mesazhet për drejtësinë, Klosi: Goditje vetëm nga krahu jonë, duhet dhe krahu tjetër

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Blendi Klosi, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review, në Euronews Albania, ku komentoi mesazhet për drejtësinë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×