English

​Njofton Chelsea: Kante do të mungojë katër muaj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

N’Golo Kante nuk do të paraqitet në fushën e gjelbër për katër muaj për shkak të një lëndimi.

- Advertisement -

Lajmin e ka konfirmuar gjiganti anglez përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare, pasi lojtari i është nënshtruar operacionit për shkak të lëndimit të kërdhokullës.

“N’Golo Kante i është nënshtruar një operacioni për dëmtimin e kërdhokullës. Mesfushori vizitoi një specialist në departamentin mjekësor të klubit për të eksploruar mundësitë e tij të rehabilitimit dhe ranë dakord reciprokisht që N’Golo t’i nënshrohej një operacioni për të riparuar dëmin. Pas një operacioni të suksesshëm, lojtari tani pritet të jetë jashtë fushës për katër muaj”, thuhet në komuniktën e Chelseas.

Kjo nënkupton që Kante do t’i mungojë Chelseas për pjesën më të madhe të këtij sezoni, e gjithashtu ai do të mungojë edhe në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?