Nora Malaj: Unë do vdes idealiste, nuk kam prioritet shpërblimin monetar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogia Nora Malaj tha në një intervistë për “Goodmorning Albanians” në Euronews Albania se në punën e saj nuk ka prioritet shpërblimin monetar.

“Unë do të vdes idealiste, por jo tragjike. Njeriu në cikle të caktuara të jetës merr shpërblim dhe shpërblimi nuk është vetëm monetar. Për shembull, mua më ka ndodhur kur kam shkuar në vende ku kam menduar se s’më njeh njeri, në Amerikë për shembull, kam ecur rrugës dhe kam takuar, domethënë për herë të parë kulmin e kënaqësisë e kam ndjerë kur shkova në Amerikë dhe kuptova se çfarë vlere ka investimi te shpirti i njeriut,” – u shpreh Malaj.

“Duke ecur dalin 2-3 të rinj që unë s’i mbaja mend, që unë i kisha pasur dikur nxënës dhe më pas student, që më kërkuan autograf, që më kanë bërë një vlerësim dhe mua mu duk vetja si ato yjet e Hollivudit,” – tregoi pedagogia.

- Advertisement -

Ajo shtoi gjithashtu se nuk ka mision më të madh se dashuria që ti investon te njerëzit.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×