“Nuk e di nëso do jetoj”- I përlotur, i riu publikon videon prekëse nga rrënojat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një video dramatike e një djali nën rrënojat e tërmetit në Siri është publikuara në rrjete sociale.

Djali i gjendur në rrënojat e banesës së tij ka mundur të realizoj një video dhe ta shpërndajë në rrjete sociale.

Nga pamjet ai shihet i mbuluar i gjithi me pluhur, i përlotur dhe i frikësuar për jetën e tij. Ai thekson se nuk di se si ta shpjegojë të gjendesh nën rrënoja, pasi nuk e di nëse do të jetojë apo jo.

- Advertisement -

I riu madje tregon se në ndërtesën ku jetonte në momentin kur ndodhi tërmeti, gjendeshin edhe tri apo katër familje tjera.

Në momentin e videos shihen teksa fillojnë të bien xopëza të vogla betoni. Nga autoritetet siriane nuk është dhënë ende asnjë e dhënë nëse i riu në fjalë ka mundur të shpëtohet.

Kujtojmë se një tërmet tragjik goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e së hënës duke shkaktuar mbi 8700 viktima dhe mijëra të plagosur.

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 26 kilometra nga qyteti Nurdagi dhe rreth 33 kilometra larg qytetit Gaziantep, tha Shërbimi Gjeologjik amerikan.

Bëhet me dije se ka pasur edhe tërmete pasuese, përfshirë edhe një me magnitudë 7.5 ballë të shkallës rihter.

Ekipet e emergjencave po punojnë për nxjerrjen e personave që ndodhen nën rrënoja.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Çmimet e bulmetit në ‘stratosferë’, qytetarët: Çmenduri! S’hamë dot një copë djath

Qytetarët në Durrës e kanë të vështirë të blejnë bulmet, kjo pasi çmimi është rritur me 28%. Kjo normë rritje vlerësohet si më e...

Ekspozita ‘100 vjet Flamurtar’ çelet në Vlorë me rastin e përvjetorit të klubit

"100 vjet Flamurtar", me këtë titull në hollin e teatrit ‘Petro Marko’ është çelur ekspozita me fotografi për 22 disiplinat e sporteve të klubit...

Historia e Shqipërisë në 7500 foto, Fototeka sjell pamjet e rralla që nga viti 1865

Këto foto janë të realizuara ndër shekuj dhe janë publikuar, shumica e tyre, për herë të parë. Rubens Shima, kurator i “Fototeka”, i këtij muzeu...

TË FUNDIT

Çmimet e bulmetit në ‘stratosferë’, qytetarët: Çmenduri! S’hamë dot një copë djath

Qytetarët në Durrës e kanë të vështirë të blejnë bulmet, kjo pasi çmimi është rritur me 28%. Kjo normë rritje vlerësohet si më e...

Ekspozita ‘100 vjet Flamurtar’ çelet në Vlorë me rastin e përvjetorit të klubit

"100 vjet Flamurtar", me këtë titull në hollin e teatrit ‘Petro Marko’ është çelur ekspozita me fotografi për 22 disiplinat e sporteve të klubit...

Historia e Shqipërisë në 7500 foto, Fototeka sjell pamjet e rralla që nga viti 1865

Këto foto janë të realizuara ndër shekuj dhe janë publikuar, shumica e tyre, për herë të parë. Rubens Shima, kurator i “Fototeka”, i këtij muzeu...

“Një dasmë e hatashme” mblodhi qytetarët e Elbasanit në teatrin Skampa

"Një dasmë e hatashme", me regji nga Kiço Londo dhe me trupën e njohur të aktorëve vjen për të pestën herë në skenën e...

401 qytetarë kërkuan ndihmë për ekstremistët e dhunshëm në Shqipëri

Ekstremizmi i dhunshëm dhe radikalizimi janë fenomene që me të cilat shoqëria shqiptare po përballet më shpesh. Gjatë një viti qindra qytetarë kanë denoncuar...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×