English

Ochoa për pritjen e penalltisë së Lewandowskit: E kam studiuar polakun për 1 muaj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Guilermo Ochoa ishte shpëtimtari i Meksikës ditën e djeshme në ndeshjen ndaj Polonisë, e vlefshme për grupin C të Botërorit “Katar 2022”.

- Advertisement -

Portieri 37-vjeçar priti penalltinë e goditur nga sulmuesi polak, Robert Lewandowski duke mbajtur meksikanët në lojë, me sfidën që përfundoi në barazim 0-0.

Pas ndeshjes, në një konferencë për shtyp, Ochoa u shpreh se e ka studiuar Lewandowskin në muajin e fundit, së bashku me trajnerin e portierëve, shkruan The Guardian.

“Ne kemi punuar për këtë dy javët e fundit, madje edhe muajin e fundit me trajnerin e portierëve. Është gjithmonë e vështirë kur shikon video të penalltive të Lewandowskit. Ti sheh më shumë se 50 penallti dhe kurrë nuk e di se cilin vend të zgjedhësh. Jam i lumtur që e kam mbrojtur penalltinë e tij dhe kam mbajtur portën e pastër”, theksoi ai.

Në grup me këto dy skuadra, janë edhe Argjentina e Arabia Saudite, ku ndeshja midis dy skuadrave përfundoi me rezultatin 1-2.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×