English

Operacioni “Shpirti”, jepen dënimet e para

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Posaçme ka dhënë vendimet këtë të enjte për disa nga personat e arrestuar gjatë operacionit të koduar “Shpirti” mes SPAK dhe autoriteteve italiane.

- Advertisement -

Hetimet zbuluan një grup të strukturuar kriminal të trafikimit të kanabisit nga Shqipëria drejt Italisë.

Dënimet e dhëna:

  • Ilirijan Duçellarin me 17 vjet heqje lirie, e konvertuar në 11.4 vjet
  • Aurel Kalarin, Kleo Bregun, Orhan Duçellarin, Julian Bejdollarin, Rexhino Muçan me 13 vjet burg, të konvertuara në 8 vjet e 8 muaj burg
  • Alban Koshin me 12 vjet burgim i konvertuar në 8 vjet heqje lirie dhe Mariglen Duçellarin me 5 vjet burgim, që iu konvertua në 3 vjet e 4 muaj

Dosja “Shpirti” është ndarë në disa fraksione pasi të implikuar rezultuan edhe disa zyrtarë policie dhe një prokuror, për të cilët gjykimi është veçuar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?