English

Opozita izraelite godet Netanjahun: Na fute përsëri në luftë!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Benjamin Netanyahu dhe qeveria e tij “janë një kërcënim ekzistencial për Izraelin”, tha sot lideri i opozitës izraelite Yair Lapid.

- Advertisement -

“Isha në Uashington javën e kaluar dhe u takova me të gjithë administratën. Ata janë të tronditur nga kjo qeveri: nga mungesa e përgjegjësisë, nga mungesa e profesionalizmit, nga menaxhimi i keq”, u tha ai gazetarëve përpara një takimi të grupit parlamentar Yesh Atid të partisë së tij.

“Si miqtë dhe armiqtë e Izraelit nuhasin dobësi nga administrata aktuale”, tha ai, duke shtuar se ndërsa Shtetet e Bashkuara kanë përmbushur angazhimet e tyre për sigurinë e Izraelit, Netanyahu nuk i ka përmbushur.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?