English

Orban: Qeveria hungareze do të ruajë stabilitetin ekonomik 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria hungareze do të ruajë stabilitetin ekonomik vitin e ardhshëm dhe do të mbajë kufizime në rritjen e çmimeve të energjisë për familjet, edhe pse Bashkimi Evropian po rrëshqet drejt një krize ekonomike, tha kryeministri hungarez Viktor Orban.

- Advertisement -

Në ditën kur vendi shënon përvjetorin e kryengritjes kundër sundimit sovjetik në 1956, Orban tha se do të ketë më shumë sfida vitin e ardhshëm, raportoi Reuters.

Ai vuri në dukje se hungarezët mësuan në vitin 1956 se uniteti është i nevojshëm në kohë të vështira.

“Ne do të ruajmë stabilitetin ekonomik, të gjithë do të kenë një punë. Ne mund të mbrojmë kufijtë e faturave të energjisë dhe familjet nuk do të lihen vetëm,” vuri në dukje Orban.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×