Orë kritike për të vetmin të mbijetuar nga vagoni i parë, qyteti në mbështetje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 20-vjeçar, i mbijetuari i vetëm nga vagoni i parë i trenit që u përplas në Greqi është në orë kritike për jetën.

Mjekët e kanë operuar 2 herë në kokë, ndërsa i gjithë qyteti ka shfaqur mbështetje për të riun i cili i shpëtoi mrekullisht tragjedisë.

Ai u hodh nga dritarja e vagonit, përpara se i gjithë treni të bëhej shkrumb nga flakët.
Mirëpo, përplasja me tokën i ka shkaktuar lëndime të rënda në kokë. Prindërit dhe të afërmit e tij janë në krah gjatë gjithë këtyre ditëve. Pranë tyre është edhe i gjithë komuniteti i Volos duke u lutur për të.

- Advertisement -

Tregues i valës së dashurisë dhe mbështetjes për studentin e ri që po lufton për jetën janë dhjetëra mesazhet që ai merr në llogarinë e tij në Facebook me urimet që të arrijë të dalë i shëndetshëm nga kjo betejë e vështirë.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rusia do të mbajë zgjedhje presidenciale në katër rajone të aneksuara në Ukrainë

Rusia do të mbajë zgjedhjet presidenciale në katër rajone të aneksuara ilegalisht në Ukrainë vitin e ardhshëm, raporton agjencia e lajmeve Interfax. Vitin e kaluar,...

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

TË FUNDIT

Rusia do të mbajë zgjedhje presidenciale në katër rajone të aneksuara në Ukrainë

Rusia do të mbajë zgjedhjet presidenciale në katër rajone të aneksuara ilegalisht në Ukrainë vitin e ardhshëm, raporton agjencia e lajmeve Interfax. Vitin e kaluar,...

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...

Lihet në burg Doda, vendimi i gjykatës: Naimi i shkoi te vendi i punës, i bleu armën

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit ndaj Tomë Dodës, personi i katërt i arrestuar për vrasjen e Liridona Ademaj. Doda dyshohet se...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×