Paralajmërimi/ Temperaturat e larta do të përfshijnë Evropën javën e ardhshme

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Evropa përballet me një tjetër valë të nxehti javën e ardhshme pasi sinoptikanët paralajmërojnë se një ‘kupolë e nxehtësisë’ do të sjellë temperatura të larta rekord në kontinent.

Spanja, Portugalia dhe Italia janë ndër vendet evropiane që pritet të shohin nxehtësi ekstreme javën e ardhshme.

Në Francë, temperaturat mund të arrijnë në rreth 40 gradë Celsius në jug të vendit, ka thënë autoriteti i motit Météo France.

- Advertisement -

Parashikuesit kanë thënë se mund të jetë vala më intensive e të nxehtit në vend ndonjëherë. Qeveria mbajti një takim krize të enjten (18 gusht) për të diskutuar masat për t’u përballur me motin ekstrem.

Një kupolë nxehtësie, e cila ka ardhur nga Sahara, në të gjithë Algjerinë dhe Marokun, duke përfshirë Evropën do të intensifikojë temperaturat tashmë të larta.

Nivelet e ulëta të shiut sjellin gjithashtu një rrezik në rritje të zjarreve.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

TË FUNDIT

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...

Vjosa Osmani mbërrin në Katar, merr pjesë në Forumin e Dohas

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Doha të Katarit. Bëhet e ditur se Osmani nesër do të marrë pjesë në...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×