“Për mua nuk ekziston Vorio-Epiri”, Beleri: S’kam bërë fushatë me këtë flamur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandiati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Himarës, Fredi Beleri thotë se për të nuk ekziston Vorio-Epiri dhe se nuk ka bërë fushatë duke përdorur këtë flamur.

Në një intervistë për Euronews Albania, Beleri, duke iu referuar një takimi elektoral që pati në Himarë, në një ambient ku ishte vendosur flamuri i Vorio-Epirit, u shpreh se aty ishte i ftuar dhe flamuri ishte vendosur nga organizatorët.

Ndër të tjera, Beleri nënvizoi se për të eksizton vetëm Himara dhe se të tjerat janë spekulime.

- Advertisement -

“Nuk kam bërë kurrë fushatë me flamurin e Vorio-Epirit dhe me asnjë flamur tjetër. Ishte një aktivitet ku isha i ftuar. Organizatorët e aktivitetit kishin vendosur atë flamur. Unë, te fjala ime i ftoja qytetarët e mi që të vijnë të votojnë më 14 maj. Asnjë deklaratë nuk kam bërë as atëherë, as këtu për Vorio-Epirin.

Për mua nuk ekziston Vorio-Epiri, ekziston Himara e cila është brenda territorit shqiptar. Luftoj dhe kandidoj për një Himarë në një Shqipëri evropiane dhe të zhvilluar. Të tjerat janë spekulime”, theksoi ai.

Bashkia e Himarës dhe kandidati Fredi Beleri është kthyer në mollë sherri mes politikës shqiptare. Kandidati i prezantuar disa javë më parë gjatë momentit që Sali Berisha dhe Vangjel Dule firmosën marrëveshjen e bashkëpunimit, në fillim u sulmua nga ish-aleati i PD, Shpëtim Idrizi.

Ky i fundit shkoi deri në pikën saqë bëri thirrje për të mos u votuar Beleri, si përfaqësues i pakti Berisha-Dule.

Kësaj thirrje të Idrizit, Berisha iu përgjigj këtë të hënë nga selia blu, por me tone të moderuara.

Në debat u përfshi edhe kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, që lëshoi akuza të forta ndaj kandidatit Beleri dhe paktit Berisha Dule.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

TË FUNDIT

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

Vritet me dy plumba në kokë shqiptari në Greqi (Emri)

Thimi Roland Droboniku alias Thimi Roland Prifti është qëlluar me dy plumba në kokë mbrëmjen e së enjtes në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Zyrtari i PD: Ku gaboi Greqia me çështjen e Belerit

Kreu i FRPD, Besard Xhaferri tha në “Now me Erla Mëhillin” se në çështjen Beleri ka ndërhyrje politike, pasi betimi i tij duhet të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×