Përfshirja në përgjimet e Elbasanit? Balla: Dorëzova padi, t’i shkohet deri në fund

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla foli sot për herë të parë në lidhje me historinë e përgjimeve në Elbasan, ku një politikan me emrin “Taulant” rezulton se të ketë pasur lidhje me eksponentë të botës së krimit.

Balla deklaroi se për këtë çështje ai ka bërë një padi ndaj të gjithë atyre që e kanë akuzuar atë dhe theksoi se ka besim që nëse drejtësia do t’i shkojë deri në fund, ai do të dalë i pafajshëm.

“Shumë mirë. Fakti që i shkoj vetë drejtësisë dhe i them ta hetojë, standard më të mirë nuk ka. Uroj që çdo politikan të bëjë të njëjtën gjë”, theksoi ai.

- Advertisement -

Disa ditë më parë, Ardian Çapja lëshoi akuza në drejtim të një politikani me emrin Taulant, që sipas tij ka qenë në përgjim për masakrën e 3 shkurtit të 2016-tës.

Sipas tij, edhe vrasja e avokatit Ravik Gurra ka ndodhur për shkak se po punonte për zbardhjen e kësaj dosje.

“Me avokatin e ndjerë Ravik Gurraj kemi marrë dosjen e ngjarjes së vitit 2016 dhe aty ka qenë në përgjim edhe një zyrtar i lartë me emrin Taulant. Më pas kemi mësuar se me vendim të gjykatës së Elbasanit përgjimet e politikanit janë asgjësuar. Politikani me emrin Taulant më ka marrë në telefon dhe më ka ofruar ndihmë, por unë nuk i kam kërkuar asgjë. Emrin e tij të plotë nuk e përmend sepse më rrezikohet familja. Vrasja e avokatit Ravik Gurra lidhet me masakrën e 3 shkurtit”, dëshmoi Çapja.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

Akuzohen për falsifikim të dokumenteve, arrestohen dy zyrtarë në Kosovë

Policia e Kosovës njoftoi të hënën se i ka arrestuar dy zyrtarë të Qendrës për Regjistrim Civil në Obiliq, me inicialet I.M., dhe A.G.,nën...

SHBA-ja akuzon ish-ambasadorin: Ka spiunuar për Kubën gjatë 40 viteve

Shtetet e Bashkuara akuzuan të hënën një ish-ambasador në Bolivi për spiunim për Kubën për më shumë se 40-vjet. Departamenti i Drejtësisë e përshkroi...

TË FUNDIT

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

Akuzohen për falsifikim të dokumenteve, arrestohen dy zyrtarë në Kosovë

Policia e Kosovës njoftoi të hënën se i ka arrestuar dy zyrtarë të Qendrës për Regjistrim Civil në Obiliq, me inicialet I.M., dhe A.G.,nën...

SHBA-ja akuzon ish-ambasadorin: Ka spiunuar për Kubën gjatë 40 viteve

Shtetet e Bashkuara akuzuan të hënën një ish-ambasador në Bolivi për spiunim për Kubën për më shumë se 40-vjet. Departamenti i Drejtësisë e përshkroi...

“E lidhën, e futën në qese”- Gazetarja jep detaje për vrasjen e 14-vjeçares në Shkup

Gazetarja dhe kryeredaktorja e një portali në Maqedoninë e Veriut, Elida Zylbehari ka treguar detaje shtesë rreth ngjarjes së rëndë të ndodhur në RMV,...

“Berisha s’ka parti, ka shoqatë politike”, Ngjela: S’i vajtën as deputetët në Kuvend

Avokati Spartak Ngjela ishte këtë të hënë në një intervistë për Euronews Albania ku ka komentuar ndër të tjerat Kuvendin Kombëtar të “Rithemelimit”. Ai tha...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×