English

“Po goditet besimi”, Miron Çako: Tani po thuhet që nuk ka një Zot, por qenie aliene

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Teologu Miron Çako tha këtë të diel në emisionin “Review” në Euronews Albania se hipotezat për ekzistencën e qenieve jashtëtokësore janë hedhur që në Luftën e Dytë Botërore, por deri më tani nuk ekzistojnë fakte konkrete por vetëm hipoteza dhe dëshmi pa prova.

- Advertisement -

Sipas tij me anë të Ufologjisë po tentohet të goditet feja dhe besimi në Zot, pasi njerëzit po shtyhen të besojnë se nuk ekziston Zoti, krijuesi, por ajo që ekziston janë këto qenie aliene.

“Problemi i UFO-ve është diskutuar që në Luftën e Dytë Botërore dhe pastaj vazhdoi të intensifikohet me këto shenja. UFO do të thotë objekt i paidentifikuar, shkencat serioze nuk kanë një objekt të identifikuar të prekshëm që të jetë absolut për të gjithë por kanë hipoteza të ndryshme. Edhe sot është një lloj shkence që quhet ufologji, por më tepër nuk ka fakte shkencore se sa hipoteza dhe dëshmira.

Në një lloj mënyre po krijohet një lloje feje që ekzistojnë disa qenie të tjera dhe mesazhi që po na japin këto qenie jashtëtokësore, është që njerëzit primitiv këto qenie jashtëtokësore nga padituria e tyre i quanin si zota dhe tani ne dujke qenë të zhvilluar, ne po kuptojmë se nuk ekzistoka Zoti, krijuesi, por ekzistojnë këto qenie aliene. Nëpërmjet Ufologjisë po goditet besimi në një Zot trashedent dhe imanent”,-tha Miron Çako.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?